पोखरामा माघ १ देखी दोस्रो सभामुख राष्ट्रिय महिला भलिबल प्रतियोगिता शुरु हुने

पोखरा । पोखरामा यहि माघ १ गते देखी दोस्रो सभामुख राष्ट्रिय महिला भलिबल प्रतियोगिता शुरु हुने भएको छ । पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय खेलकुद विकास समितिको आयोजना तथा नेपाल भलिबल संघको प्राविधिक सहयोगमा पोखरा रंगशालास्थित भलिबल प्रशिक्षण केन्द्रकै कोर्टमा हुने प्रतियोगिता लिगकम नकाउटको आधारमा हुने पोखरामा आईतबार पत्रकार सम्मेलन गरेर जानकारी दिएका छन् ।

१० टोलीले तीन दिन लिग र चौथो र पाँचौ दिन सेमिफाईनल र फाईनल प्रतिस्पर्धा गर्ने छन् । उद्घाटन खेलमा शसस्त्र प्रहरी बलको एपीएफ क्लबले प्रदेश नं १ सँग प्रतिस्पर्धा गर्ने छ ।

प्रतियोगिताको लागि राष्ट्रिय खेलकुद प्रतियोगिताको लागि २० लाख रुपैयाँ उपलब्ध गराएको छ । उपलब्ध गराएको बजेटबाटै प्रतियोगिता सम्पन्न गर्नुपर्ने क्षेत्रीय खेलकुद विकास समितिले जनाएको छ । प्रतियोगिताको लागि ३८ लाख रुपैयाँ खर्च हुने पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय खेलकुद विकास समितिका लेखा प्रमुख डिबी नेपालीले जानकारी दिए ।

प्रतियोगितामा विजेता टोलीले नगद ३ लाख ५० हजार रुपैयाँसहित ट्रफी प्राप्त गर्ने छ । दोस्रो हुने टोलीलाई १ लाख ७५ हजार, तेस्रोलाई १ लाख रुपैयाँ र चौथोलाई सान्त्वना स्वरुप २५ हजार रुपैयाँ प्रदान गरिने क्षेत्रीय खेलकुद विकास समितिले जनाएको छ ।

उत्कृष्ठ विधा तर्फ बेष्ट स्पाईकर, बेष्ट सेटर, बेष्ट लिबरो, बेष्ट ब्लकर, बेष्ट सर्भर, बेष्ट प्रशिक्षकलाई नगद ५ हजार सहित सम्मानित गरिने छ । साथै उत्कृष्ठ खेलाडीलाई नगद १० हजार रुपैयाँ प्रदान गरिने छ ।

Comments

comments

सम्बन्धित पोस्टहरू

Leave a Comment